top of page

עיצוב מטבח לקיץ


אז החלטתם לנצל את הקיץ לשיפוץ, חידוש וריענון המטבח. לצד ההתרגשות והציפייה לתוצאה, אתם כמובן, נדרשים גם לקבל שורה ארוכה של החלטות, אשר נוגעות לנושאים כמו: בחירת חומרים, קבלת החלטה לגבי צבעים, סגנונות עיצוב מועדפים ועוד.. ריכזנו עבורכם מספר טיפים, אשר יסייעו לכם בקבלת ההחלטות הטובות ביותר, הן לבחירת השיש במטבח והן לגבי אלמנטים אחרים המהווים חלק ממנו. בחירת החומרים

גרניט, קוריאן, חברון או אולי אבן קיסר? ישנם סוגים שונים של שיש, כאשר לכל אחד מהסוגים של החומרים, יש את המאפיינים הייחודיים לו, אז איך בכל זאת בוחרים? התשובה היא פשוטה, משקללים את כל אותן התכונות ובודקים מה מבין האפשרויות יספק את המענה הטוב ביותר על הצרכים והדרישות.

אבן קיסר – אבן קיסר מגיע במגוון עצום של צבעים וטקסטורות ולכן נחשב כיום כמשטח שיש פופולארי. מדובר בחומר גלם אשר מתאפיין בעמידות חזקה ובעיקר בפני חבלות שונות. יחד עם זאת, מדובר בחומר הנחשב לפחות עמיד בפני טמפרטורה גבוהה ובנוסף, יש לקחת בחשבון שהחומר עלול להיפגע במקרים של שימוש בחפצים חדים על גבי המשטח.

גרניט – מדובר בחומר קשיח במיוחד עם רמת עמידות גבוהה במיוחד, כאשר עמידות זאת באה לידי ביטוי גם בפני טמפרטורות גבוהות ושריטות מחפצים חדים. שיש חברון – שיש חברון נחשב לבעל עמידות גבוהה, הוא אינו נסדק בקלות וגם שריטות על גביו הינן יחסית נדירות.

קוריאן – חומר המתאפיין בגמישות רבה, מה שמאפשר ליצור באמצעותו אלמנטים מיוחדים ומעוצבים. חומר הקוריאן הינו בעל רגישות מסוימת לשריטות.

סגנונות עיצוב

סגנון עיצוב השיש ואופן השתלבותו לעיצוב המטבח כולו, מהווה גם הוא גורם חשוב ומשפיע בהחלטה על בחירת סוג השיש:

אבן קיסר – מכיוון שמדובר בחומר סינטטי, ניתן להשיג אותו בכמות כמעט אינסופית של טקסטורות , צבעים וגימורים. כך שגם מי שיצירתי ומקורי במיוחד, יוכל למצוא באבן קיסר את העיצוב המועדף עליו.

גרניט – מגיע במגוון רחב במיוחד של גוונים – כאשר רוב הגוונים הינם כהים, אך ניתן גם למצוא גוונים בהירים וצבעוניים יותר כמו ורוד. הטקסטורה של הגרניט היא ברוב המקרים מנומרת.

קוריאן – מתאפיין במראה יוקרתי ואלגנטי ומאפשר ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות עיצוביות (האפשרויות הרבות נובעות מגמישות החומר).

שיש חברון – מגיע בעיקר בגוונים ורדרדים, מתאפיין בקווים לא סימטריים.

בחירת הצבעים

בחירת הצבעים למטבח, מהווה הליך אשר דורש לקיחה של החלטות רבות ובין היתר: לגבי צבע הקירות, צבע הארונות וכמובן, צבע השיש. המטרה תהיה שהצבעים של כל האלמנטים במטבח ישתלבו אלו באלו בצורה הרמונית וייצרו תוצאה אסטטית ונעימה לעין.

בחירת הצבעים יכולה להיות מותאמת לסגנון העיצוב הנבחר: לדוגמא, מטבח כפרי איטלקי מתאפיין בשילובי צבעים כמו לבן, שחור ואדום.

כמובן, שצבע השיש אמור להשתלב בצורה הרמונית עם הצבעים של שאר האלמנטים במטבח. כאשר בכדי לבצע בחירה שתהיו שלמים איתה, שימו דגש על פרמטרים כמו: האפשרויות המוצעות לכם במשטחים העשויים מחומר הגלם המועדף, הצבעים שאתם אישית יותר אוהבים או מתחברים אליהם.

ניקיון ותחזוקה

אם נודה על האמת, רובינו לא רוצים לעבוד קשה מדי או להשקיע זמן רב מדי על ניסיון ותחזוקת השיש (למרות שבמקרים רבים זה שווה את זה). בזכות הטכנולוגיות המתקדמות, כיום, אין צורך בתחזוקה מיוחדות או ביישום שיטות ניקוי מורכבות לרוב סוגי השיש, אך יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים ל"עשה ואל תעשה" של כל אחד מהסוגים.

גרניט – נוח וקל לניקוי – ברוב המקרים מספיק מטלית לחה. יש להימנע משימוש בחומרי ניקוי חזקים. אבן קיסר – בכדי לנקות אותו יש להשתמש לעיתים בחומרי ניקוי עדינים ייעודיים.

קוריאן – שימוש במים וסבון, יספיק בדרך כלל, אך ניתן לעשות שימוש גם בחומרי ניקוי מסוגים שונים.

חברון – גם כאן, מים וסבון יהיו מספקים בכדי להשיג את התוצאה הרצויה. לא מומלץ לעשות שימוש בחומרי ניקוי חזקים.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ריצוף בשיש

הבית שלנו הוא המקום הבטוח שלנו, אנחנו נמצאים בו יותר מאשר אנו נמצאים בכל מקום אחר, כאשר אנו חוזרים הביתה מיום עבודה קשה, הבית הוא המפלט שלנו מהשגרה האינטנסיבית והלוחצת. לעיתים אנחנו מעוניינים בשינוי,

הכל על ברזים למטבח ולאמבטיה

חדרי האמבטיה והמטבח הם החדרים בבית אשר עוברים הכי הרבה תהפוכות במהלך השנים, זה נובע מתנאים של חום, לחות, מגע עם חומרי ניקוי שונים ועוד הרבה סכנות הטמונות בחדרים אלו. כיצד אנחנו יכולים לחדש את המטבח וה

מה זה גרניט פורצלן?

גרניט פורצלן נחשבים לעמידים לשבירה ושחיקה והם שומרים על צורתם לאורך זמן. עם זאת עמידות הגרניט מושפעת מהרכב החומרים שממנו הוא עשוי, מעוביו ומתהליך השריפה שלו. חלק מאריחי הפורצלן הם מזוגגים, כלומר מכוסי

Comments


bottom of page